Kiedy należy nam się rekompensata za doznane krzywdy?

Często klienci, którzy kontaktują się z naszą kancelarią zadają nam pytanie czy należy im się odszkodowanie. Są też tacy, którzy przez przypadek dowiedzieli się, że za to co im się przytrafiło należy im się rekompensata.

Więc kiedy należy nam się odszkodowanie?


Kiedy jesteśmy poszkodowani w wypadku komunikacyjnym będąc pasażerem, kierowcą, rowerzystą, pieszym. O odszkodowanie możemy się również ubiegać kiedy jesteśmy pasażerem pojazdu sprawcy wypadku. Rekompensaty w powyższych przypadkach możemy uzyskać z OC sprawcy oraz własnych ubezpieczeń obejmujących nieszczęśliwy wypadek. W przypadku kiedy wypadek jest śmiertelny o zadośćuczynienie z OC sprawcy może starać się najbliższa rodzina. A co w przypadku, kiedy jesteśmy sprawcą wypadku i odnieśliśmy obrażenia? Wtedy możemy ubiegać się o rekompensatę z własnych ubezpieczeń takich jak: NNW w ubezpieczeniu pojazdu, ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy czy inne własne polisy obejmujące nieszczęśliwy wypadek.
Kiedy do wypadku doszło z powodu zaniedbań administracji terenu czy budynku. Chodzi tutaj o pośliźnięcia na nieodśnieżonym, śliskim chodniku. Wypadki na nierównej drodze lub chodniku, które kwalifikują się do naprawy lub remontu. Wypadki w biurach, instytucjach, sklepach lub przed nimi. Wypadki podczas pracy.

Jeżeli nie jesteście pewni czy należy wam się rekompensata za doznane krzywdy zachęcam do kontaktu z naszą kancelarią. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.