Odszkodowanie po śmierci

Odszkodowanie za śmierć w wypadku, po śmierci

  • Jesteś osobą, która straciła kogoś bliskiego w wypadku komunikacyjnym?
  • A może śmierć członka rodziny była efektem błędu medycznego?

Jeśli na jedno z wyżej postawionych pytań udzieliłeś/aś odpowiedzi twierdzącej, czas zawalczyć o odszkodowanie po śmierci osoby najbliższej. Za śmierć w wypadku oraz za śmierć na skutek popełnionego błędu lekarskiego należy się zadośćuczynienie w wysokości adekwatnej do poniesionej  krzywdy.

Śmierć bliskiej osoby, szczególnie ta niespodziewana, potrafi być szokiem dla każdego. Odszkodowanie po śmierciTrudno pogodzić się z taką sytuacją, w efekcie której dochodzi do bólu,  rozgoryczenia, a często nawet załamania. Trzeba jednak nauczyć się z tym żyć, ponieważ nic nie jest w stanie przywrócić życia osobie zmarłej. Wiele osób, po takiej tragedii  zamyka się w żałobie, nie mając świadomości tego, iż należy im się odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby. W momencie osobistego przeżywania żałoby i w obliczu poważnej tragedii ciężko myśleć o kwestiach finansowych. Warto jednak wziąć pod uwagę przyszłość, która nieodłącznie związana jest z koniecznością posiadania funduszy na dalsze życie. W sytuacji, gdy doszło do śmierci osoby będącej głową rodziny, sytuacja finansowa może diametralnie się zmienić – na gorszą.

Dlatego warto nie unosić się honorem, lecz zawalczyć o odszkodowanie po śmierci. Zadośćuczynienie pozwoli przynajmniej częściowo zrekompensować krzywdę i zachować dotychczasowy standard życia oraz przywrócić  stabilność finansową. Odszkodowanie za śmierć w wypadku lub w efekcie poważnego błędu medycznego (którego można było uniknąć) pozwoli stanąć na nogi i da zabezpieczenie, by godnie przeżyć kolejne miesiące.

Dlaczego warto ubiegać się o odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby?

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby jest rekompensatą za doznane krzywdy. I chociaż uzyskane środki finansowe nie złagodzą bólu po stracie, na pewno przydadzą się do zabezpieczenia warunków bytowych.

O odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby warto się ubiegać, ponieważ:

  • pozwoli rodzinie żyć na godnym poziomie, szczególnie jeśli śmierć może spowodować znaczne lub całkowite uszczuplenie miesięcznego budżetu domowego,
  • środki można przeznaczyć na pokrycie wysokich kosztów leczenia, które miały zapewnić zmarłemu powrót do zdrowia,
  • środki można przeznaczyć na leczenie członków rodziny, jeśli wymagają pomocy psychologicznej,
  • pozwoli pokryć wszelkie koszty związane z pochówkiem.

Kto może ubiegać się o odszkodowanie za śmierć bliskiego?

Po odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w wypadku lub na skutek błędu lekarskiego może zgłosić się bliski członek rodziny. Najczęściej są to krewni zmarłego, czyli: rodzice, dzieci, rodzeństwo. W przypadku, gdy osoba zmarła nie miała najbliższej rodziny, zadośćuczynienie może należeć się dalszym krewnym, np. wnuki, wujostwo, dziadkowe. Ponadto o odszkodowanie po śmierci może ubiegać się każda osoba, którą ze zmarłym łączyła bardzo bliska więź emocjonalna.

Pomożemy wywalczyć odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

Chociaż odszkodowanie po śmierci na skutek wypadku czy błędu lekarskiego należy się w większości przypadków, nie każdy ma tego świadomość. W efekcie tracą oni szansę na uzyskanie zadośćuczynienia, które im się po prostu należy.

Z myślą o takich osobach działa nasza kancelaria odszkodowawcza, której misją jest pomaganie w uzyskaniu wysokich świadczeń w ramach zadośćuczynienia. Jesteśmy w stanie wywalczyć maksymalnie duże kwoty, dzięki czemu odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby zapewni lepszy byt lub zabezpieczy finansowo przyszłość.

Jeśli chodzi o reprezentowanie osób w sprawach odszkodowania za śmierć, posiadamy wieloletnie doświadczenie. Działamy z sukcesem, ponieważ dokładnie analizujemy każdą sytuację i każdy, indywidualny przypadek. Nie opieramy się na schematycznych rozwiązaniach, lecz oceniamy i działamy indywidualnie, co jest gwarancją zadowalających rezultatów. Realnie oceniamy szanse na uzyskanie świadczenia i proponujemy kwoty adekwatne do wyrządzonej szkody. Dlatego na swoim koncie posiadamy bardzo wiele spraw zakończonych sukcesem. I Tobie też pomożemy, jeśli już teraz zgłosisz się do nas.

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły współpracy.